Aktualności

- Szczegóły
Jak wygląda montaż kominka?
Właściwie dobrany kominek może stać się centralnym punktem domu, dodając ciepła, przytulności oraz wyjątkowego charakteru. Trzeba jednak pamiętać, że dla jego sprawnego działania i bezpieczeństwa istotny jest też profesjonalny montaż.

- Szczegóły
Gdzie znajdą zastosowanie kominki kaflowe?
Tradycyjne kominki kaflowe znów wracają do łask. Obudowa wykonana z kafli to doskonałe uzupełnienie wnętrz urządzonych klasycznie, w stylu retro, skandynawskim, a nawet nowoczesnym czy industrialnym. Oczywiście obecnie te ponadczasowe urządzenia grzewcze uzupełniane są nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

- Szczegóły
Jak wybrać wkład kominkowy?
Wkład kominkowy to zamknięte palenisko podłączone to wylotu spalin. Kominek może być wyłącznie dekoracją salonu lub jednym ze źródeł ciepła – nowoczesne kominki z płaszczem wodnym współpracują z instalacją centralnego ogrzewania. Wybierając wkład, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Jeśli kominek ma być jednym ze źródeł ciepła, to moc nominalną należy zestawić z zapotrzebowaniem na energię cieplną. Przyjmuje się, że na 1 m2 potrzebne jest 0,8 kW, a przy starszych i nieocieplonych budynkach zapotrzebowanie to jest większe.

- Szczegóły
Jak zaprojektować własny kominek?
Kominek to element wyposażenia domu, o którym marzy naprawdę wiele osób. Kluczowe znaczenie ma jednak to, aby prawidłowo go zaprojektować. O czym koniecznie trzeba w tej sytuacji pamiętać? Serdecznie zachęcamy do lektury.

- Szczegóły
Jak prawidłowo palić w kominku?
Mało co ma tak niesamowity klimat, jak ogień palący się w kominku naszego salonu zimowym wieczorem. Ciepło i zapach unoszący się w takim pomieszczeniu jest niesamowity i kojarzy się z relaksem oraz bezpieczeństwem. Jednak zanim zdecydujemy się na montaż kominka we własnych czterech ścianach, warto najpierw dowiedzieć się jak prawidłowo palić w takim kominku. Właśnie tym tematem chcemy się dzisiaj zająć!

- Szczegóły
Jaki wybrać kominek do salonu?
Wybór kominka nie powinien być podyktowany tylko stylem jego wykonania, ale także powierzchnią pomieszczenia, w którym ma się znajdować, położeniem przewodów kominkowych czy ilością wytwarzanego ciepła. Kominek jako dodatkowe źródło energii w domu może wygenerować pokaźne oszczędności z ogrzewania. Nie wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Przeczytaj nasze wskazówki.

- Szczegóły
Czym są i jak działają biokominki?
Choć tradycja kominków jest bardzo długa, w ostatnich latach widać szczególne zainteresowanie tą formą docieplenia m.in. ze względu na wysoką estetykę, która odmienia wnętrze salonu. Na szczególną uwagę zasługują biokominki, ponieważ można je zamontować praktycznie w każdym wnętrzu. Są one odpowiednikiem tradycyjnego ogrzewania, lecz pod wieloma względami okazują się bardziej funkcjonalne. Czym się różnią od innych kominków?

- Szczegóły
Piece kominkowe - idealne do klasycznych aranżacji wnętrz
Piece kominkowe to ponadczasowa forma dogrzewania domów i mieszkań. Coraz częściej stanowią alternatywę dla tradycyjnych kominków, których budowa powinna być uwzględniona już na etapie projektowania domu. W przeciwieństwie do kominków piece kominkowe dużo łatwiej zainstalować w domach lub mieszkania już urządzonych.

- Szczegóły
Masz kominek? Nie zapomnij o niezbędnych akcesoriach
Posiadanie w domu kominka to marzenie wielu osób. Jego użytkowanie nie jest jednak możliwe bez kilku praktycznych akcesoriów, które każdy właściciel powinien posiadać. Które z nich są najważniejsze?

- Szczegóły
Czym jest i jak działa rekuperacja?
Ogrzewanie domu jest coraz tańsze, dzięki wykorzystywanym odpowiednich materiałów, które zapewniają termoizolację budynku. Szczelność materiałów sprawia, że musimy zadbać o odpowiednią jakość powietrza w domu, ponieważ brak przewiewu przyczynia się nie tylko do złego samopoczucia, ale nawet do wielu chorób.