DOBRY KLIMAT W TWOIM DOMU

Sklep internetowy

Get Adobe Flash player
"Pasja rodzi profesjonalizm,
profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus"

Rekuperacja

Ogrzewanie domu wiąże się nierozerwalnie z koniecznością zapewnienia dobrej wentylacji mechanicznej. W naszej ofercie znajdują się tradycyjne rekuperatory, jednak spoglądając wizjonersko w przyszłość klientom prezentujemy nowsze, innowacyjne technologie. Budujemy kominy systemowe i zewnętrzne dwupłaszczowe.

Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli wspólnie dobrać najlepsze rozwiązania dla Twojego domu.Budynki są coraz lepiej ocieplane i straty ciepła przenikającego przez przegrody są w nich już niewielkie, ale potrzeba wymiany powietrza we wnętrzach się nie zmienia. W rezultacie w nowych domach ponad połowa zapotrzebowania na energię do ogrzewania może wynikać właśnie z tego, że zimą jest z nich usuwane ciepłe powietrze, a w jego miejsce napływa zimne, które trzeba ogrzewać. 

Rola energooszczędnej wentylacji w dążeniu do obniżenia rachunków za ogrzewanie jest nie mniej ważna niż funkcja grubych warstw izolacji przegród zewnętrznych lub okien z wielokomorowych profili z pakietem trzyszybowym.


Dlatego w domach określanych jako energooszczędne stosuje się wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. System opiera się na centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej z dwoma wentylatorami. Jeden zasysa powietrze z zewnątrz przez czerpnię i tłoczy je do pomieszczeń siecią przewodów. Drugi odpowiada za usuwanie powietrza przewodami wywiewnymi – wypycha je na zewnątrz przez tak zwaną wyrzutnię. 

W centrali wentylacyjnej jest wymiennik ciepła, w którym powietrze wywiewane z pomieszczeń ogrzewa powietrze nawiewane, choć ich strumienie się nie mieszają. Ponieważ urządzenie służy do odzyskiwania energii, nazwano je rekuperatorem (w języku łacińskim recuperatio znaczy odzyskiwanie).

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rekuperatory:

- z wymiennikami krzyżowymi stanowiące kompromis między wysokimi parametrami a ceną urządzenia

- z wymiennikami przeciwprądowymi zapewniającymi wysoki odzysk i zmniejszone koszty użytkowania

- z wymiennikiem obrotowym zapewniające wysoki odzysk, odporne na szronienie nawet przy wysokich temperaturach i całkowicie odzyskujące wilgoć.

Nasza firma wykonuje bezpłatnie koncepcję instalacji natomiast projekt wykonuje już po podpisanym zleceniu. Decydując się na naszą firmę mają Państwo pewność iż w każdej fazie realizacji instalacji współpracuje z Państwem firma przygotowana merytorycznie jak i technicznie do wykonania zleconej instalacji. Realizujemy zamówienia również na podstawie dostarczonego nam projektu.


Oferujemy wykonanie instalacji wentylacyjnej tj. montaż centrali wentylacyjnej (rekuperatora), wykonanie instalacji wentylacyjnej (wykonujemy systemy wentylacji z rur ocynkowanych, rur karbowanych oraz w systemie rozdzielaczowym), wykonanie czerpni oraz wyrzutni zgodnie z normą budowlaną. Każdą instalację wykonujemy z najwyższą starannością, gdyż tylko dokładnie wykonane połączenia oraz odpowiednio dobrane elementy nośne dają gwarancję cichej i bezproblemowej pracy. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.