DOBRY KLIMAT W TWOIM DOMU

Sklep internetowy

Blog

Piece kominkowe - idealne do klasycznych aranżacji wnętrz

Piece kominkowe to ponadczasowa forma dogrzewania domów i mieszkań. Coraz częściej stanowią alternatywę dla tradycyjnych kominków, których budowa powinna być uwzględniona już na etapie projektowania domu. W przeciwieństwie do kominków piece kominkowe dużo łatwiej zainstalować w domach lub mieszkania już urządzonych. Mianowicie nie wymagają one specjalnej obudowy, co znacznie obniża koszty inwestycji i przyspiesza ich montaż. Ponadto piece kominkowe oprócz tego, że pełnią funkcje użytkowe, stanowiąc dodatkowe źródło ciepło, są również doskonałym elementem dekoracyjnym, który odpowiada za stworzenie niepowtarzalnego klimatu we wnętrzu.

Jakie wyróżnia się rodzaje pieców kominkowych?

Wśród dostępnych w naszej ofercie pieców kominkowych znaleźć można piece żeliwne, kaflowe oraz takie, które są wykonywane ze stali. Pierwszy rodzaj pieców dobrze magazynuje ciepło, które jest stopniowo uwalniane w pomieszczeniu. Materiał ten doskonale pasuje do klasycznych aranżacji, nadając wnętrzom eleganckiego i stylowego charakteru. Piece kaflowe z kolei są nawiązaniem do staropolskich tradycji. Ich estetyka przywołuje skojarzenia z wiejskimi chatami, w których centralnym punktem było właśnie źródło ciepła. Obecnie w połączeniu z nowoczesnymi technologiami piece kaflowe stanowią nieszablonowy element dekoracyjny. Piece wykonane ze stali natomiast przyjmują najczęściej geometryczne kształty, które pasują zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych bazujących na aranżacyjnych trendach.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się piece kominkowe?

Piece kominkowe uznawane są za niezwykle stylowe elementy dopełniające ponadczasowe aranżacje. Tradycyjny wystrój salonów doskonale współgra z estetyką tego rodzaju pieców. Modele te sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne i ciepłe. Ich atrakcyjny wygląd zwraca uwagę i skupia wzrok gości przebywających w pomieszczeniu. Piece żeliwne najlepiej podkreślą charakter wnętrz rustykalnych lub tych urządzonych w angielskim stylu. Piece stalowe nadadzą się do pomieszczeń, w których dominuje industrializm. Z kolei piece kaflowe ozdobią klasyczne salony, w których dominują uniwersalne rozwiązania aranżacyjne. Ponadto dużą zaletą pieców kominowych jest to, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne kominki, dlatego z powodzeniem można je instalować również w mniejszych wnętrzach.

Wróć