DOBRY KLIMAT W TWOIM DOMU

Sklep internetowy

Blog

Masz kominek? Nie zapomnij o niezbędnych akcesoriach

Posiadanie w domu kominka to marzenie wielu osób. Jego użytkowanie nie jest jednak możliwe bez kilku praktycznych akcesoriów, które każdy właściciel powinien posiadać. Które z nich są najważniejsze?

Miejsce do składowania drewna

W przypadku tradycyjnych kominków, niezbędne jest miejsce do składowania opału. Służą do tego specjalne stojaki na drewno, które oferujemy również naszym klientom. Są to zazwyczaj wąskie i wysokie struktury, które pozwalają w sposób estetyczny przechowywać kawałki drewna wewnątrz domu.

Estetyka jest w ich przypadku niebagatelna, bowiem zazwyczaj umieszczane są w salonach i z tego powodu muszą naprawdę dobrze się prezentować.

Przyborniki kominkowe

Kolejne akcesorium, które jest niezbędne posiadaczom kominków, to przybornik kominowy, czyli zestaw narzędzi pozwalających na wygodne oczyszczanie jego wnętrza. Zazwyczaj taki zestaw obejmuje miotełkę, szufelkę oraz łopatkę i jest zawieszany na wysokim stelażu, który ze względu na wygląd także może stać przy kominku w salonie, nie zakłócając wyglądu pomieszczenia.

Preparaty do czyszczenia kominka

Kominek narażony jest na działanie sadzy i wysokich temperatur, dlatego bez odpowiedniej pielęgnacji, po krótkim czasie mógłby przestać być ozdobą domu. Dlatego też ważny jest zakup preparatów do jego czyszczenia, które powinny mieć odpowiedni skład.

Są one niezbędne przede wszystkim do zadbania o szybkę kominka. Do tego celu dedykowane są zazwyczaj silne środki, które pozwalają rozpuścić zaschnięty brud i skutecznie go usunąć. Oczywiście najlepiej używać ich regularnie tak, aby nie dopuścić do nadmiernego nagromadzenia się zanieczyszczeń.

Wiele kominków wykończonych jest też kamieniem i ten ostatni również wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zawsze powinno się jednak sprawdzać, czy takie środki są dedykowane właśnie tego typu materiałom, aby nie uległy one zniszczeniu. Nie mogą być one przede wszystkim zbyt agresywne, bowiem mogłyby uszkodzić strukturę szlachetnych tworzyw.

Posiadanie kominka to oczywiście ogromna przyjemność, ale też kilka obowiązków związanych z jego utrzymaniem. Jeśli poszukujesz sklepu z akcesoriami przeznaczonymi właśnie do tego celu, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu.

Wróć