DOBRY KLIMAT W TWOIM DOMU

Sklep internetowy

Blog

Gdzie można zamontować piece kominkowe?

Tradycyjne kominki to już niejedyna opcja dla osób, którym marzy się odrobina ciepła w zimowe wieczory. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem piece kominowe, które potocznie nazywa się także kozami. Jakie warunki musi spełniać pomieszczenie, aby montaż w nim był możliwy?

Czym charakteryzują się piece kominkowe?

Piece kominkowe wyróżnia przede wszystkim odporna na ogień gotowa obudowa sprawiająca, że ich montaż jest szybszy, aniżeli ma to miejsce przy budowie tradycyjnego kominka. Cechuje je także nowoczesna stylistyka, a przykładem są stalowe piece kominkowe, prezentowane również w ofercie naszej firmy. Mają one proste i nowoczesne kształty, dlatego też najczęściej wybierają je klienci wykańczający wnętrza w stylu industrialnym lub minimalistycznym. Idealny wariant dla siebie znajdą też zwolennicy klasyki, a w tym przypadku do wyboru są choćby żeliwne piece kominkowe. Cieszą się one bardzo dużą popularnością także ze względu na wydajność (żeliwo znakomicie magazynuje ciepło i długo je oddaje).

Gdzie montować piece kominkowe?

Aby zamontować piec kominkowy pomieszczenie musi spełniać kilka wymogów. Pierwszym z nich jest obecność przewodu kominowego albo wentylacyjnego przystosowanego do usuwania dymu ze spalania drewna. Kolejna zasada to lokowanie urządzenia grzewczego obok ściany tak, aby pomieszczenie było ogrzewane w sposób równomierny. Istotne jest też zadbanie o inne szczegóły, np. dostosowanie podłogi wokół pieca kominowego do generowanej przez niego temperatury. Najlepiej, aby przynajmniej 80 cm wokół niego była ona wykończona materiałami takimi jak płytki ceramiczne lub kamień (jeśli mamy do czynienia z drewnem i nie planujemy jego wymiany, niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie). Pamiętajmy także, że piec kominkowy można montować tylko w tych wnętrzach, które mają powierzchnię powyższej 20 m2 oraz wysokość co najmniej 2,5 m.

Wypełnij swój dom ciepłem płynącym z pieca kominkowego, decydując się na jeden z wariantów dostępnych w naszej ofercie. Gwarantujemy nie tylko same urządzenia grzewcze, ale także doradzamy, projektujemy i montujemy instalacje.

Wróć