DOBRY KLIMAT W TWOIM DOMU

Sklep internetowy

Blog

Cztery zalety kominków na pellet

Na rynku funkcjonuje coraz więcej rozwiązań i metod, dzięki którym ogrzejemy dom. Jak wiadomo, w obecnych czasach liczy się także ekologia i szukanie sposobu, by ogrzać budynek, ale nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne. Odpowiadając na potrzeby rynku, powstały więc tak zwane kominki na pellet. Łączą one w sobie cechy klasycznego kominka, jednak mają duży aspekt ekologiczny. Warto poznać zalety kominka na pellet, które ułatwią nam decyzję w zakupie.

W pełni naturalny materiał

Pierwszą zaletą kominka na pelet jest fakt, iż materiał grzewczy jest całkowicie naturalny. Pellet wytwarza się z surowców pochodzenia naturalnego, głównie odpadów drzewnych. Jest to wysokokaloryczne paliwo, a wyglądem przypomina on niewielkie granulki. Najlepszej jakości pellet jest suchy i odpowiednio zagęszczony, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości spalania przy jednoczesnej małej emisji substancji smolistych.

Niska emisja szkodliwych substancji

Wcześniej wspomniany granulat gwarantuje, iż podczas spalania nie powstaje duża ilość popiołu, a dodatkowo nieemitowane są szkodliwe substancje. Oznacza to, że mając kominek na pellet nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska dwutlenkiem węgla, a także nie emituje on przykrych zapachów z do atmosfery.

Redukcja kosztów

Kominek na pellet jest także bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż standardowy piec. Inwestując w ten sposób ogrzewania, możemy obniżyć rachunki w gospodarstwie domowym, ponieważ pellet jest bardziej wydajny, a także daje dużo energii grzewczej na ogrzanie całego budynku.

Zautomatyzowany system

W porównaniu do pieców węglowych, kominki na pellet są także proste w obsłudze, dzięki czemu nie musimy martwić się, że system ten może być zbyt skomplikowany dla użytkownika. Większość czynności odbywa się automatycznie, więc jedyny „wysiłek” sprowadza się do dorzucenia opału raz w tygodniu. Dodatkowo jest to system łatwy w czyszczeniu, co oznacza, że na te czynności także nie są czasochłonne.

Wróć