DOBRY KLIMAT W TWOIM DOMU

Sklep internetowy

Blog

Cover Image

Jaki wybrać kominek do salonu?

Wybór kominka nie powinien być podyktowany tylko stylem jego wykonania, ale także powierzchnią pomieszczenia, w którym ma się znajdować, położeniem przewodów kominkowych czy ilością wytwarzanego ciepła. Kominek jako dodatkowe źródło energii w domu może wygenerować pokaźne oszczędności z ogrzewania. Nie wiesz, na jaki rodzaj się zdecydować? Przeczytaj nasze wskazówki.

Więcej

Cover Image

Czym są i jak działają biokominki?

Choć tradycja kominków jest bardzo długa, w ostatnich latach widać szczególne zainteresowanie tą formą docieplenia m.in. ze względu na wysoką estetykę, która odmienia wnętrze salonu. Na szczególną uwagę zasługują biokominki, ponieważ można je zamontować praktycznie w każdym wnętrzu. Są one odpowiednikiem tradycyjnego ogrzewania, lecz pod wieloma względami okazują się bardziej funkcjonalne. Czym się różnią od innych kominków?

Więcej

Cover Image

Piece kominkowe - idealne do klasycznych aranżacji wnętrz

Piece kominkowe to ponadczasowa forma dogrzewania domów i mieszkań. Coraz częściej stanowią alternatywę dla tradycyjnych kominków, których budowa powinna być uwzględniona już na etapie projektowania domu. W przeciwieństwie do kominków piece kominkowe dużo łatwiej zainstalować w domach lub mieszkania już urządzonych.

Więcej

Cover Image

Masz kominek? Nie zapomnij o niezbędnych akcesoriach

Posiadanie w domu kominka to marzenie wielu osób. Jego użytkowanie nie jest jednak możliwe bez kilku praktycznych akcesoriów, które każdy właściciel powinien posiadać. Które z nich są najważniejsze?

Więcej

Cover Image

Czym jest i jak działa rekuperacja?

Ogrzewanie domu jest coraz tańsze, dzięki wykorzystywanym odpowiednich materiałów, które zapewniają termoizolację budynku. Szczelność materiałów sprawia, że musimy zadbać o odpowiednią jakość powietrza w domu, ponieważ brak przewiewu przyczynia się nie tylko do złego samopoczucia, ale nawet do wielu chorób.

Więcej

Cover Image

Cztery zalety kominków na pellet

Na rynku funkcjonuje coraz więcej rozwiązań i metod, dzięki którym ogrzejemy dom. Jak wiadomo, w obecnych czasach liczy się także ekologia i szukanie sposobu, by ogrzać budynek, ale nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne. Odpowiadając na potrzeby rynku, powstały więc tak zwane kominki na pellet. Łączą one w sobie cechy klasycznego kominka, jednak mają duży aspekt ekologiczny. Warto poznać zalety kominka na pellet, które ułatwią nam decyzję w zakupie.

Więcej